Filmy Online - Darmowe Filmy Online Po Polsku

Wpis

niedziela, 23 grudnia 2012

Hobbit: Niezwykła podróż (2012) online

Hobbit: Niezwykła podróż (2012) online

 

"Hobbit" - filmowa adaptacja książki J.R.R. Tolkiena, wstęp do "Władcy Pierścieni", to opowieść pełna niezwykłych wydarzeń i magicznych postaci, przedstawiająca odwieczną walkę dobra ze złem. Hobbit Bilbo Baggins niechętnie wyrusza w niezwykłą i niebezpieczną podróż. Pokierowany przez czarodzieja Gandalfa opuszcza swój przytulny domek w Shire, by wraz z trzynastoma krasnoludami zmierzyć się ze smokiem Smaugiem.

 

 

Film jest oparty na podstawie książki J.R.R. Tolkiena "Hobbit, czyli tam i z powrotem". Opowiada o tym, jak Gandaf wraz z trzynastoma krasnoludami (Thorin, Oin, Glóin, Balin, Dwalin, Fili, Kili, Dori, Nori, Ori, Bifur, Bofur, Bombur) przekonali starego Bilba do wyprawy daleko poza granice Shire. Historia ta również odsłania całą prawdę o tym, jak Bilbo Baggins wszedł w posiadanie Pierścienia, a także dowiemy się, kto zgładził smoka Smauga. Końcowym etapem podróży jest udział hobbita w Bitwie Pięciu Armii u podnóży Samotnej Góry.

 

 

"Hobbit", którego akcja rozgrywa się na 77 lat przed wydarzeniami z "Władcy Pierścieni", opowiada historię niziołka Bilba Bagginsa, który za namową czarodzieja Gandalfa i krasnoluda Thorina Dębowej Tarczy wyrusza, aby pomóc w znalezieniu Arcykamienia Thraina, starożytnego skarbu krasnoludzkich władców. Towarzyszy im kompania Thorina składająca się z dwunastu przedstawicieli jego rasy. Cała drużyna przemierza Mgliste Góry, gdzie Bilbo wchodzi w posiadanie tajemniczego artefaktu, stacza niezliczoną ilość bitew ze stworami Śródziemia, by w końcu dotrzeć do celu, Samotnej Góry, w której Arcykamienia, jak i innych skarbów, broni Smaug, największy smok swoich czasów.

 

filmy online

 

Bilbo Baggins wyrusza wraz z czarodziejem Gandalfem i grupą trzynastu krasnoludów (Thorin, Oin, Glóin, Balin, Dwalin, Fíli, Kili, Dori, Nori, Ori, Bifur, Bofur, Bombur) na wyprawę, której celem jest mroczna siedziba straszliwego smoka Smauga i znajdującego się tam drogocennego skarbu. Aby się tam dostać, drużyna będzie musiała stawić czoło trzem ohydnym trollom, przedostać się przez Góry Mgliste, Mroczną Puszczę oraz królestwo goblinów. U schyłku wędrówki rozegra się wielka bitwa nazwana "Bitwą Pięciu Armii", w której to naprzeciw siebie staną, z jednej strony - ludzie, elfy i krasnoludy, a z drugiej - wargowie i gobliny. "Hobbit" jest to pierwsza powieść J.R.R. Tolkiena osadzona w mitycznym Śródziemiu i stanowi swoiste wprowadzenie do "Władcy Pierścieni".

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
darmowefilmyonline
Czas publikacji:
niedziela, 23 grudnia 2012 16:55

Polecane wpisy